-
Karig Sára-díj
A Raoul Wallenberg Emberség Háza Egyesület idén is meghirdette a Karig Sára-díjat azzal a céllal, hogy erősítsék a magyar társadalomban a demokratikus, átlátható viszonyokat, felhívják a figyelmet a példaértékű életet élő emberekre.
2025.04.14. -
Katyń áldozatai
Április 13-án van a Katyńi Áldozatok Emléknapja. Székesfehérváron hagyományosan a Jávor Ottó téren tartott méltó megemlékezést a Székesfehérvári Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat Lengyelország ma is fájó nemzeti tragédiája kapcsán, a lengyel és a magyar nép barátságának, összetartásának jegyében.
2025.04.11. -
Közgyűlési összefoglaló
Nincs döntés a Vörösmarty Színház következő igazgatójának személyéről. Székesfehérvár pénteki közgyűlése eredménytelennek nyilvánította a pályázati kiírást.
2025.04.11. -
Miyawaki-erdő a Palotavárosban
Japán minta alapján tervezett Miyawaki-erdőt telepítettek a Palotavárosi tavaknál. A különleges eljárással ültetett csemeték érdekessége, hogy mivel kis területen sorakoznak egymás mellett, versenybe kezdenek azért, hogy minél gyorsabban, minél magasabbra nőjenek.
2025.04.11.
Néma koszorúzással tisztelegtek a II. világháború hősei előtt

A II. világháború európai befejezésére emlékeztek ma néma koszorúzásokkal a katonatemetőkben és a Városház téren. Az Európa napon a város több pontján tisztelgett Székesfehérvár Önkormányzata és a Fejér Megyei Önkormányzat a hősök és áldozatok előtt.

A közös tiszteletadás a Béke téri orosz katonatemetőben folytatódott, ahol Székesfehérvár Önkormányzata nevében Molnár Tamás önkormányzati képviselő, a Fejér Megyei Önkormányzat nevében Bihácsi István alelnök hajtott fejet.
A Szentlélek katonatemetőben Mészáros Attila alpolgármester, önkormányzati képviselő és Pálffy Károly, a közgyűlés alelnöke koszorúzott.
A tiszteletadás a Városház téri II. világháborús emlékműnél zárult, itt dr. Cser-Palkovics András polgármester, dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és Törő Gábor országgyűlési képviselő, valamint Lévai Miklós, a Honvéd Hagyományőrző Egyesület elnöke, valamint a Munkáspárt képviselői és civilek rótták le kegyeletüket.
Május 9-e a második világháború európai befejezésének időpontja, Európa napja. 1950-ben ezen a napon jelentették be a Schuman-tervet, amely kimondta: „a közös termelés miatt fellépő szolidaritás nem csak elképzelhetetlenné teszi a Németország és Franciaország közötti háborút, de gyakorlatilag kivitelezhetetlenné is.” Ez vezetett az Európai Acél- és Szénközösség megalapításához, ami alapja lett az európai integrációnak, az 1993-tól működő Európai Uniónak. A kormányfők 1985-ös milánói találkozójukon határoztak az Európa napról, ami a békeprogramot, a szociális és gazdasági fejlődést, illetve szolidaritást is szimbolizálja.