Remek játék - Fontos győzelem

A Slavija Ljubljana otthonában büntetőkkel aratott Interliga-győzelem után kétfrontos találkozóra készült az Alba Volán-FeVita jégkorong csapata. A fehérváriak vasárnap este az Újpest alakulatát látták vendégül olyan mérkőzésen, melynek pontjai nem csak a Borsodi Jégkorong Liga, de az Interliga pontvadászatába is beleszámítanak. Éppen ezért jelentős fegyvertény, hogy az Alba Volán magabiztosan, kiváló játékkal győzte le legnagyobb honi riválisát. Alba Volán-FeVita - Újpest 6-2 (2-1, 2-1, 2-0)

2006.10.09. 21:14 |

Miután a Volán már elszenvedett egy vereséget a bajnokságban, így a fehérváriak számára rendkívüli téttel bírt az idény eleji találkozó, hiszen az Alba és az Újpest közötti csatározások a majdani alapszakasz-elsőségről már most dönthetnek. Elsöprő lendülettel kezdett az Alba Volán-FeVita, és a nyomás eredményeként a hatodik percben Palkovics Krisztián lépett meg Ocskay korongjával, és szólót biztos kézzel váltotta gólra. A vezető találatot követően helyzetek adódtak mindkét oldalon, és a 12. percben Ocskay Gábor növelte a fehérvári előnyt kettőre, s a gól értékét növeli, hogy mindezt emberhátrányból tette, 2-0. Az Újpest ekkor kapust cserélt, bár nem biztos, hogy a bekapott gólok Kleniar-kapus számlájára voltak írhatók. Nem sokkal később aztán szépített a vendégcsapat: az UTE-hez visszatérő Michal Jurasko használt ki egy emberelőnyt.

A középső játékrészt egy hazai figyelmetlenség nyitotta, a büntetőpadról játékba lépő Dubekre nem figyeltek a Fehérvári Ördögök, és a szlovák légiós egyenlített, 2-2. A Volán játékosai nem illetődtek meg, a lilák pedig nem kaptak igazán lángra az egyenlítő találattól, így ezen állapotok egyenes következménye volt, hogy Anton Poznik nyílegyenesen lője a korongot Sájevics kapujába a 24. percben egy kettős emberfórt váltva gólra. Vezetett a Volán, sőt, kisvártatva növelte is előnyét, a 33. perc végén Palkovics Krisztián lopott korongot a vendégharmadon belül, és lendületes rohama végén mattolta a lilák kapusát, 4-2.

A záróharmadban is a kék-fehérek produkáltak meggyőző játékot, Budai Krisztián bravúrt bravúrra  halmozott, Simon Csaba eközben tovább hízlalta a különbséget a két csapat között (5-2), sőt, a 46. percben már 6-2-re vezetett Karel Dvorak együttese, miután Ocskay Gábor is megszerezte második találatát a mérkőzésen. A lilák ketrece elé visszaállt a kezdő Kleniar kapus, a játékvezető pedig sorozatos fehérvári kiállításokkal próbálta kompenzálni az újpestiek indiszponáltságát, de ez nem vezetett részsikerre, az UTE képtelen volt az eredmény kozmetikázására. Az Alba Volán-FeVita címvédőhöz méltő, közönségszórakoztató játékkal rukkolt elő legnagyobb hazai riválisa ellen, és ilyen mértékben is megérdemelt győzelmet aratott.

Alba Volán-FeVita – Újpest 6-2 (2-1, 2-1, 2-0)

Székesfehérvár, 1000 néző
 Vezette: Halassy (Gebei, Abonyi)

AVF: Budai – Svasznek, Kangyal, Simon 1, Palovcik, Stastny (1), Ondrejcik, Poznik 1(2xee), Kovács, Ocskay 2(egyik eh) (1), Palkovics 2 (1), Ennaffati, Tőkési, Rajz, Rehák, Vaszjunyin, Borostyán, Gröschl, Fodor, Holéczy. Vezetőedző: Karel Dvorak.

UTE: Kleniar, Sájevics (kapusok) – Gallo, Horváth, Dubek 1, Ladányi, Papp, Jurasko 1(ee), Szajbert K. (1), Borbás, Peterdi, Marcinek, Hetler, Prencz, Voskar, Szajbert P., Orsó, Szirányi, Rencz, Rusznyák, Fekecs, Búzás. Vezetőedző: Eduard Giblak.

Kiállítások: 24 perc ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Dubek, Szajbert K.)