-
Villanyautók a vármegyében
A KSH adatainak segítségével a villanyautosok.hu térképre tette, hol mennyi villanyautót regisztráltak az országban. Az 1000 főre jutó tisztán elektromos autó a fővároson és Pest vármegyén kívül Fejér vármegyében a legmagasabb. Megyénkben egyébként 2571 villanyautó közlekedik az utakon.
2025.04.09. -
TeSzedd akció a KEMPP-nél
A Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhely is bekapcsolódik a TeSzedd országos hulladékgyűjtő kampányba. Április 11-én, pénteken a KEMPP környékének megtisztítására várják a résztvevőket, az eszközöket a szervezők biztosítják.
2025.04.09. -
Egy nyelvet beszélünk
Az olasz, a spanyol és a magyar zene kincstárából kaphat ízelítőt a hallgatóság azon a koncerten, amely április 10-én, csütörtökön 10 órakor kezdődik a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nagytermében. A különleges nemzetközi koncerten az ERASMUS+ Program keretében egy hetet Székesfehérváron töltő Vignola és Castellon de la Plana városából érkezett pedagógusok és diákok együtt zenélnek a fehérváriakkal.
2025.04.09. -
Tojásfestő Maraton
Az egyik legnépszerűbb kézműves program minden évben a Tojásfestő Maraton, melyet a Fehérvári Kézművesek Egyesülete szervez. Április 12-én, szombaton 10.00 és 18.00 óra között szeretettel várnak minden érdeklődőt, aki megismerkedne a tojásfestés régi és legújabb technikáival.
2025.04.08.
Lezárult a jelentkezés a Siklósi vetélkedőre - 14 csapat regisztrált

Második alkalommal szervezi meg a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ a neves történész professzor emlékét őrző, ismeretterjesztő vetélkedőt, amelynek fő témája, az Aranybulla-emlékévhez kapcsolódva a 800 éve kiadott dokumentum lesz.
A jelentkezés lezárult, összesen 14 csapat jelezte részvételi szándékát. A leglelkesebb iskola ezúttal a Vasvári Pál Gimnázium volt, ahonnan 7 csapat regisztrált a versenyre. Egy-egy 6 fős csapat képviseli a Kodolányi János Gimnáziumot, a Lánczos Kornél Gimnáziumot, a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnáziumot, valamint a Székesfehérvári SZC négy intézményét: a Bugát Pál, az I. István, a Hunyadi Mátyás és a Széchenyi István Műszaki Technikumot.
A jelentkező csapatok első feladata egy újságoldal elkészítése, amelynek fő témája az Aranybulla kihirdetése, de ezen kívül sok más, a korszakhoz kapcsolódó hírnek is szerepelnie kell benne. Az újság készülhet online vagy nyomtatott formában A2-es méretben – a további részletekről a www.fehervariprogram.hu oldalon olvashatnak az érdeklődők. A leadási határidő: március 25., péntek 16 óra.
A második fordulóban (az elődöntőben) az első verseny idején hozzáértő szakemberek közreműködésével készített, a YouTube-on megtekinthető, történelmi ismereteket közvetítő kisfilmek alapján kapnak feladatokat a csapatok, az itt legjobban szereplő hat csapat jut a döntőbe, amit a Vörösmarty Színházban rendeznek meg május 16-án, hétfőn. A döntő zsűrijében Bartos György művészettörténész, műemléki kutató, Haraszti Zsigmond, a Szent István Király Múzeum múzeumpedagógusa, Kulcsár Mihály régész, a Siklósi Gyula Várostörténeti Kutatóközpont igazgatója, Reich Szabina, a Szent István Király Múzeum régésze és Rosta Helga, a Néprajzi Múzeum múzeumpedagógusa értékeli a csapatok teljesítményét, a házigazda-porondmester Andrássy Máté, a Vörösmarty Színház színművésze lesz.
A vetélkedőn az első, második és harmadik helyezett csapat tagjai értékes ajándékokat kapnak: kulturális programokra, szórakozási lehetőségekre szóló belépőjegyek és egyéb ajándékok is szerepelnek a nyeremények között. Ezen kívül a verseny minden döntős csapata részt vehet majd egy egynapos belföldi utazáson, méghozzá a finálét megelőző hétvégén, május 14-én, amikor a döntőben vetélkedő csapatok megismerhetik egymást.