Sima Volán-győzelem a Miskolc ellen

A Borsodi Jégkorong Liga hétvégi fordulóiban a Miskolci Jegesmedvék alakulata Székesfehérváron portyázott. A szombati, Fehérvári Titánok ellen aratott 6-1-es győzelmet követően vasárnap az Alba Volán-FeVita vendégeként korcsolyáztak jégre a borsodiak, nem sok sikerrel. Az Volán magabiztos játékkal érvényesítette a papírformát, és hétgólos győzelmet aratott a Miskolc felett. Alba Volán-FeVita - Miskolci JJE 8-1 (2-0, 4-1, 2-0)

2006.10.15. 20:40 |
 A Borsodi Jégkorong Liga hétvégi fordulóiban a Miskolci Jegesmedvék alakulata Székesfehérváron portyázott. A szombati, Fehérvári Titánok ellen aratott 6-1-es győzelmet követően vasárnap az Alba Volán-FeVita vendégeként korcsolyáztak jégre a borsodiak, nem sok sikerrel.

A bajnoki címvédő Volán már az első másodpercektől breszorította ellenfelét, a mezőnyfölény és a rengeteg helyzet a nyitóharmadban azonban csupán két gólt eredményezett. Az 5. percben Rehák, a 13.-ban pedig Fodor Szabolcs vette be Dusek kapus ketrecét.

A középső játékrészben aztán a fehérváriak megszórták a Jegesmedvéket, igaz, előbb Pócs szépített kettős emberelőnyből a 28. percben. A 29.-ben a kék-fehérek két találattal válaszoltak – Fodor és Gröschl voltak eredményesek -, majd 37. percben Stastny góljával már 5-1-re vezetett a Karel Dvorak együttese. A harmad végén Palkovics Krisztián növelte a hazai fórt öt találatra, így a záróharmadban már nem lehetett azon meglepődni, hogy biztos győzelmük tudatában már riogatták olyan elszántan a kaput a fehérváriak. Azért két csatárklasszis Ocskay Gábor és Palkovics újfent megrezegtették a miskolci hálót, így az Alba Volán-FeVita 8-1-el lépte le a Miskolc csapatát.

Alba Volán-FeVita – Miskolci JJE 8-1 (2-0, 4-1, 2-0)