-
Szerencsehozó lencse 2025
Már 13. alkalommal indította az új évet szerencsehozó lencsével Székesfehérvár. A város lakói, az ünnepeket itt töltő vendégek, barátok, családtagok együtt ültek le a Palotai kapu téren felállított asztalokhoz és fogyasztottak el jóízűen egy tál lencsét.
2025.01.01. -
Buli utáni takarítás
A szilveszteri mulatságot követően január 1-jén reggel hatkor kezdte a Városgondnokság a belvárosi takarítási munkákat tizenöt emberrel, valamint további két köztisztasági járat a lakótelepeken gyűjti össze az ünneplés után keletkezett hulladékot.
2025.01.01. -
Boldog új évet Székesfehérvár
Szilveszter éjszakáján megtelt a Zichy ligeti színpad előtti tér, éjfélkor az ünneplők közösen énekelték el a Himnuszt, majd tovább folytatódott a mulatság. A buli este nyolckor kezdődött a Zichy-színpadnál, ahol idén sem volt hiány maszkokból, maskarákból: a kalapok, ördögszarvak és a színesen pompázó póthajak mellett előkerültek a szilveszteri bulik elengedhetetlen kellékei, a világító rudak, karkötők és ledes szemüvegek is.
2025.01.01. -
Sóstón búcsúzott a nap
2024 utolsó napján téli ruhába öltözött és ködbe burkolózott Székesfehérvár. Az idei év utolsó szemmel is látható naplementéjét még december 29-én a Sóstó kilátójából szemléltük és fényképen is megörökítettük, hogy emlékeztessen minket a tegnapra és reménnyel töltse el a szívünket holnapra.
2024.12.31.
Történelmi időutazás - pénteken kezdődik a középkori forgatag a Királyi Napokon
Idén is középkori piaccal, zenetérrel, lovas táborral, foglalkoztatókkal, jósok és boszorkányok sikátorával és különleges történelemóra-színházzal várja a Belvárosba látogatókat a Koronázási Ünnepi Játékok középkori forgataga.
A Koronázási Ünnepi Játékok keretében számtalan foglalkozás, bábműsor és koncert várja a gyerekeket: várostrom, várépítés, lovagi torna, pajzs, tőr és korona készítése, középkori iskola játszóház és még számtalan érdekesség kínál nívós szórakozást az aprónépnek. Idén újdonságként Ágbogozó játékra várják a szervezők a gyerekeket: az izgalmas, matricagyűjtő történelmi kutakodás során Árpád-házi királyainkkal és az óriásbábokkal ismerkedhetnek meg közelebbről. A bábok mellett álló táblákon olvasható információk segítségével a résztvevő felfedezők „kibogozhatják” a családfát, megtudhatják, kik voltak az óriásbábok alakjában megformált királyok, hogyan kapcsolódtak egymáshoz a történelmi szereplők.
A középkori házak előtt zajlik az élet: az asszonyok pletykálkodnak, közben jár a kezük, az ablakból időnként rákiáltanak az arra járóra, s ha nem vigyáz, a turista részese lehet egy kiadós veszekedésnek is.
A téren ott áll majd a kaloda is, de aggodalomra nincs ok, aki megbánja bűnét, azt gyorsan szabadon eresztik a porkolábok. A belvárosban királylányok, királyfik, lovagok jönnek-mennek, gólyalábasok, légtornászok csalogatják a programokra a járókelőket, zenészek járják az utcákat és időről időre megjelennek az óriásbábok is, hogy méltóságteljesen végigvonuljanak a Fő utcán.
A gyerekek középkori játékokat próbálhatnak ki, de bábműsor, koncert és számtalan kézműves foglalkozás is szórakoztatja az őket a város minden pontján.
A hagyományőrző csapatok táborában kézbe foghatjuk a fegyvereket, pajzsokat, a bemutatóikon megcsodálhatjuk az íjászok, a bajvívók, a lovasok ügyességét, gyorsaságát. Ez a három nap izgalmas időutazás, élmény lesz minden korosztály számára.