Végre siker - Hódmezővásárhelyen győzött a Cornexi

A női kézilabda NB1 hatodik fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a Liss-Hódmezővásárhely otthonában lépett pályára a hétvégén a kötelező győzelem reményében. A fehérváriak az előző két játéknapon alulmaradtak ellenfeleikkel szemben – a Győrtől és a Ferencvárostól kapott ki Szabó Edina csapata -, tehát a Vásárhely ellen csakis a két pont megszerzése volt az elfogadható eredmény, még akkor is, ha Hódmezővásárhely mindenkire veszélyes hazai környezetben. Most sem volt sima a vasárnapi találkozó, a Cornexi két góllal tudott nyerni. Liss-Hódmezővásárhelyi NKC SE – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 25-27 (13-14)

2006.10.02. 10:31 |

Remekül kezdtek a fehérváriak, a 12. percben már 7-2-re vezettek Szrnkáék, aztán a szünetre felzárkóztak a hazaiak, és a Cornexi előnye egy találatra olvadt. Fordulás után ki is egyenlített Kiss Szilárd alakulata, majd jött a sérüléséből felépült Tápai Szabina, akinek góljaival ismét ellépett a fehérvári csapat, és előnyét tartotta a is meccs végéig.

Liss-Hódmezővásárhelyi NKC SE – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 25-27 (13-14)

Hódmezővásárhely, 500 néző
 Vezette: Baranyi, Szloska

Hódmezővásárhelyi NKC SE: Körmöczi, Abramovics és Scholtz (kapusok), Nikolayenko 8, Jókai 7 (2), Földes 3, Wolf 3, Szepesi 2, Ancsin 1, Sipos 1, Bloj, Mucsi, Reiner, Fülöp.
 Vezetőedző: Kiss Szilárd

Cornexi: Djeric és Fekete (kapusok), Balogh B. 8 (6), Szrnka 5 (1), Vijunaite 4, Tápai Sz. 3, Kenyeres 3, Pádár 2, Kordyuk 1, Trishchuk 1, Tilinger, Válova.
 Vezetőedző: Szabó Edina

Kiállítások: 6 perc, illetve 6 perc