Zürichben dől el a továbbjutás – Kiharcolta a döntetlent az FC Fehérvár

Igazi kupahangulat, több mint 5000 néző várta az FC Fehérvár és Grasshoppers Sóstói Stadion-beli UEFA-Kupa-találkozóját. Az előselejtező második körébe jutó fehérvári játékosok óriási akarattal és jó játékkal rukkoltak elő a huszonhétszeres svájci bajnok ellen. A piros-kékek támadásait a helyzetek végén sokáig nem koronázta siker, azonban a Grasshoppers vezetésére a 93. perceben egy szöglet után válaszolt az FC Fehérvár. Az 1-1-es döntetlennel még nem dőlt el ki jut tovább, tehát a fehérváriaknak még maradt esélyük a zürichi visszavágóra. FC Fehérvár  - Grasshoppers 1-1 (0-0)
2006.08.11. 00:01 |

Jól kezdett az FC Fehérvár az UEFA-Kupa selejtezőjének második körében, a több mint ötezer fős publikum búzdításától övezve bátor támadásokat vezettek Csertői Aurél fiai. A 4. percben egy szöglet után került helyzetbe a Vidi, majd a hatodikban Csizmadia lőtt a svájci kapu mellé. Az ellentámadásból egy Seoane lökettel válaszolt a 27-szeres bajnok és 18-szoros kupagyőztes Grasshoppers, három perccel később pedig Sitku Illés került helyzetbe. A kimaradt lehetőségek láttán nem csökkent a fehérváriak aktivitása, Schwarcz fejjel, majd Dvéri lábbal veszélyeztetett, Csizmadia beadásáról pedig lekéstek a társak. Az első félidőben még Bozic, és Kuttor is csak centiméterekkel tévesztett célt, a túloldalon pedig Dos Santos lőtt Sebők kapuja fölé. Magyar pályákról oly régen hiányzó remek iramnak, jó játéknak és helyzeteknek tapsolhatott a közönség, tehát a 0-0 ellenére elégedetten pihenhettek a szünetben szurkolók és játékosok egyaránt.

A 2. félidőre Csertői Aurél Dvéri helyett Farkas Balázst, Dajic helyett pedig Lattensteint küldte pályára, és a 48. percben máris Farkas küldte a labdát a kapu főlé szabadrúgásból. Az 57. percben Alumona egyedül robogott Coltorti kapuja felé, azonban jobblábas lövése elkerülte a kapufát. Nem úgy a túloldalon Leon próbálkozása az ellenakcióból: a felsőléc sietett a Vidi segítségére. Bozic szabadrúgásból tornáztatta meg Coltortit a 61. percben, majd nyolc minutummal később megint a hazaiak serte-peltéltek a svájci kapu előtt. A helyzetből nem lett gól – legalábbis itt – a villámgyors kontaakcióból azonban Robereto Pinto kilőtte Sebők kapujának jobb oldalát, 0-1.
 A fehérváriak nem adták fel, töretlen lelkesedéssel rohamoztak a szöcskék kapujára. A 80. percben Schwarcz lőtt mellé, majd Sitku két villanását is hárította a helvét kapus. A rendes játékidő letelte után három percet hosszabbított az angol játékvezető, és a hatodik fehérvári szögletből egyenlített a Vidi! Bozic kiváló beívelésére a csereként beállt Horváth Gábor érkezett pontosan, a baloldali védő védhetetlenül fejelte a labdát a svájci hálóba. 1-1, és ez is maradt a vége, tehát az FC Fehérvár esélyt teremtett magának a továbbjutásra, melyről majd csak az augusztus 24.-i visszavágó dönt...

UEFA Kupa selejtező, 1. mérkőzés

FC Fehérvár  - Grasshoppers 1-1 (0-0)

Sóstói Stadion, 5500 néző
 Vezette: Mike Dean(angol), (David Babski, Darren Cann)

FC Fehérvár: Sebők – Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze (Horváth G., 79.p.) – Bozic, Schwarcz, Dvéri (Farkas B. a szünetben) – Alumona, Sitku, Dajic (Lattenstein a szünetben). Vezetőedző: Csertői Aurél

GCZ: Coltorti – Wellington, Schwegler, Sutter, Jaggy – Seoane, Leon, Pinto (Eduardo, 81.p.), Salatic – Dos Santos (Biscotte, 66.p.), Ristic (Toure, 74.p.). Vezetőedző: Krassimir Balakov

Gól: Horváth Gábor (93.p.) ill. Pinto (69.p.)

Sárga lap: 2-2
 Szögletarány: 6-5