-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Csak azok halnak meg, akiket elfelednek! – a 17-es Honvéd Gyalogezredre emlékeztek
Dr. Görög István, a Honvédség és Társadalom Baráti Körök Országos Közhasznú Szövetségének és a Székesfehérvári Szervezetének alelnöke mondott emlékező beszédet, majd koszorúzással zárult a katonai tiszteletadás.
A Magyar Királyi 17-es Honvéd Gyalogezred július 18-ai emléknapja a második isonzói csata napjához kötődik. Az ezred – miután megjárta a Kárpátokat, harcolt az orosz csapatok ellen – 1915-től az olasz fronton töltött be fontos szerepet, főként a Doberdón és környékén vívott állóháborúban, ami az önfeláldozó kötelességtudat, az emberi tragédiák és óriási anyagi veszteségek szimbolikus helyszíne lett. Az ezred több ízben elveszítette a fegyvereinek jó részét, és hatalmasak voltak az emberveszteségek is.
Dr. Görög István, a Honvédség és Társadalom Baráti Körök Országos Közhasznú Szövetségének és a Székesfehérvári Szervezetének alelnöke emlékező beszédében megidézte a harcos katonák és az egység egykori tisztjeinek, tiszthelyetteseinek, parancsnokainak hőstetteit. „107 éve volt! Ők megtették, amit megkövetelt a haza, a szigorú katonai regula. Az egységből több mint 4300-an életükkel fizettek, nagyon sokan sebesülten tértek haza, és igyekeztek a családjuk körében helytállni. Amíg éltek emlékeztek, és ha tilos is volt, de emlékeztettek a Nagy háborúra, az elveszett hazára, a sok elesett bajtársra.”
Dr. Görög István hangsúlyozta, csak azok halnak meg, akiket elfelednek! Az eltelt évtizedekben Székesfehérvár országosan példamutató szerepet játszott abban, hogy ébren tartsa egykori katonáinak emlékét. A városban is elbontották a laktanyák egy részét, de emlékművel tisztelegtek az elődök előtt. Minden köztéri katonaszobrot rendre felújított a város, és támogatja a megemlékezéseket. Elismerve az elért eredményeket, megköszönve a kezdetektől lelkesen dolgozók fáradozásait, újult erővel kell folytatnunk a még hátra lévő munkát. „Emlékeztettünk egykori katonák helytállására, és közben a jövendő feladataink hogyanján töprengünk! Tennünk kell azért, hogy békében emlékezhessünk, és a béke napjaiban se feledjük azt, hogy milyen szerencsések vagyunk, hogy nem nekünk kellett küzdenünk a földi poklokban!” – zárta szavait dr. Görög István.
A megemlékezésen ott volt Székesfehérvár Önkormányzatának több képviselője, és elhelyezték az emlékezés virágait a Fejér Megyei Önkormányzat, a fegyveres és rendvédelmi szervek, az egyházak, a honvéd és hagyományőrző civil szervezet képviselői és a civil emlékezők is.