-
Beszélgetés Végh Annamáriával
Konzekvens várospolitikát folytatva minden olyan javaslatot megszavaz majd a közgyűlésben, amely valóban a fehérváriak életét teszi jobbá – ígéri Végh Annamária. A Mi Hazánk képviselője valódi sikernek érzi, hogy a közlekedési tanácsnoki poszton túl két belsős és külsős bizottsági helyet is kapott mozgalmuk.
2024.12.18. -
Beszélgetés Sándor Barbarával
Sándor Barbara, a Fehérvárért Közösen választási szövetség önkormányzati képviselője első alkalommal került be Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésébe. A 33 éves közgazdász négy idegen nyelven beszél, Finnországban is tanult, így első kézből tapasztalta a világ egyik legjobb oktatási rendszerét. Szívügye a környezetvédelem mellett a fiatalokat segítő bérlakásprogram.
2024.12.17. -
Célunk nem a vicckampány
Az új székesfehérvári képviselőtestület talán „legszínesebb” egyénisége Fenekes Roland, akiről sokan az aszfaltfestések és a buszmegállóépítések kapcsán hallottak. A Magyar Kétfarkú Kutyapárt önkormányzati képviselője mostantól azonban vagyongazdálkodási tanácsnokként konkrét javaslatokkal is próbál segíteni Fehérvár szépülésében.
2024.12.16. -
A demokráciát együtt csináljuk!
Dr. Pásztor Eszter 2024 nyarán, az önkormányzati választások után első alkalommal lett tagja Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének. A fiatal gyógyszerész, aki három kislányt nevel, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt képviselőjeként, listáról került a testületbe. Munkája során a helyi sajátosságoknak megfelelően szeretné megvalósítani az önkormányzatnál a közösségi költségvetés gyakorlatát, és változást szeretne elérni a fiatalok szórakozási lehetőségeinek bővítése terén is.
2024.12.13.
Húsvét utáni karanténbeszélgetés Bobory Zoltánnal, a Vörösmarty Társaság elnökével
„Gondolhatjuk azt, hogy a koronavírus spontán természeti jelenség, ám hívő lélekkel el kell gondolkodni arról, hogy a Jóisten ezt próbatételnek szánja-e? Erről írtam egy verset, amelynek az a címe, hogy Hajnali kérdés: „Uram, mit szeretnél,mondd!/Azt hogy a világ ne olyan legyen, amilyennek én látom?/Miért hallgatsz, Uram? Ez nem az én dolgom, fiam/ - ebben benne van az ember hite. Az, hogy a Jóisten a sorsunkat a saját kezünkbe adta. De ezt a kezünkbe adott sorsot - az ő felügyelete alatt - nekünk kell alakítanunk.
A Szűzanya nem vette le rólunk a kezét.
Ebben a helyzetben, amiben most vagyunk, ilyen próbatétel idején ezt meg kell, hogy erősítsük magunkban.
És hány ilyen próbatétel volt a magyarság történetében és hányszor, de hányszor hallgatta meg a Jóisten a könyörgésünket! A járvány komoly próbatétel számunkra, de Szűz Mária oltalmával ez a nemzet meg fogja találni önmagát. Van kihez fordulnunk és van kihez tartoznunk. Az hiszem lelki és profán síkon is igaz az, hogy:
„Egyetlen magyar ember sincs egyedül.”
Aki hisz a Jóistenben, az hisz az emberekben és reménykedhet abban, hogy a magyarság túl lesz ezen a krízisen.
Többen mondják, hogy ez az időszak be fog kerülni a történelemkönyvekbe. Ha csak egy bekezdés erejéig, de bekerül. Mi a helyzet az irodalommal? Az irodalomban is lenyomatot hagynak majd ezek a hetek, hónapok?
Így, hogy még benne vagyunk ebben az időszakban, csak a saját gondolataimat, érzéseimet tudom megfogalmazni; ezek alapján azt mondom, hogy feltétlenül lesz és van hatása ezen időszaknak a magyar irodalomra. Nem csak az irodalmunkra, az egész nemzetünkre, jelenünkre és jövőnkre is kiható próbatétel ez, így bizonyosan megjelenik majd a magyar irodalomban.
Igaz, kortárs irodalmunkból hiányolom az Istenhez való viszonyunk megnyilvánulásait, ami néha kicsit el is bizonytalanít, annak ellenére hogy tudom a legfontosabb az Istenbe vetett hitünk. Ha ezt a kortárs magyar irodalom vonatkozásában végiggondoljuk, akkor azt láthatjuk, hogy kevés istenes vers jelenik meg és kevesen vannak a nagy elődöket követő költők, írók.
Mindazonáltal meggyőződéssel mondom és vallom: ez a helyzet megerősíti bennünk az összetartozás érzését és az egymás iránti felelősségvállalást.