-
30 éve dolgozik az elesettekért
Zsabka Attila 1994 októberében csatlakozott az akkoriban már két éve működő Kríziskezelő Központhoz és harminc éve tartozik hivatalosan munkakörébe a hajléktalanellátás. A tenni akarás, az elesettek felé fordulás, a segítségnyújtás azonban már előtte is része volt a mindennapjainak.
2024.11.16. -
Interjú Patik Ferenccel
Víziváros új önkormányzati képviselőjének Székesfehérvár az otthona, a szülővárosa, melynek rengeteget köszönhet, ezért is vállalkozott arra, hogy következő éveit a város és a városrész szolgálatára tegye fel. Patik Ferenc számára az Akóts-malom és a Fűtőerőmű területei is adnak bőven feladatot, folytatni kívánja a zöldfelületek növelését, a kereszteződések, zebrák biztonságosabbá tételét és a közbiztonság erősítését.
2024.10.28. -
A felelősség most jóval több!
A Köfém lakótelep tízemeleteseitől Ráchegy és Búrtelep kertvárosias utcáin át egészen Börgöndig húzódik Székesfehérvár legnagyobb választókerülete, amelynek minden négyzetméterét jól ismeri Békési Ferencné Ági.
2024.10.25. -
Az együttgondolkodásban hiszek!
Szontaghné Kovács Erika, Feketehegy-Szárazrét és Szedreskert megválasztott új képviselője már túl van élete első lakossági fórumán, ahol nyitottan, sok-sok kérdéssel és kéréssel fogadták őt a körzet lakói. A képviselő közel egy évtizeden át dolgozott a szociális szférában tevékenykedő civil szervezetekkel, így nem véletlen, hogy szociális tanácsnokként az ő mindennapjaikat is segítheti majd önkormányzati munkája során.
2024.10.21.
Újra edzésben a Family Tree Triatlon csapata - beszélgetés Janota Zoltánnal
Bár úszni még nem mehetnek, de már együtt futnak az Family Tree Triatlon és Szabadidős Sportegyesület tagjai. Janota Zoltánnal, az egyesület alapítójával beszélgettünk a karantén időszakról.
„Rend a lelke mindennek!” – ez akár lehetne az egyesületetek egyik mottója is. Hogy alakult nálatok az élet ebben a megváltozott rendben?
Azért vagyunk egyediek a sok fehérvári sportegyesület között, mert a klasszikus értékekben hiszünk: rend, fegyelem, figyelem, tisztelet, csapatmunka, család, szeretet. Nálunk a legkisebbtől a szülőkig mindenki egyidőben, egy helyen edz, heti 2-4 alkalommal.
Hogy nézett ez ki?
Az értékrendünket, a változást és a változtatást szem előtt tartva azt gondolom, hogy nagyon jó eredménnyel zártunk, hiszen nem az volt a cél, hogy világbajnokokat neveljünk, hanem, hogy a rendszerességet a gyerekek és a csapat életében továbbra is fenntartsuk. Ez maximálisan sikerült!
Facebook-oldalunk követői látták, hogy online üzemmódba kapcsoltunk, ami azt jelentette, hogy nemcsak írásban küldtük el az edzésterveket, hanem azokhoz videós anyagokat is csináltunk. Ezen a ponton nagyon jól jött a televíziós múltam! Bátran mondhatom, hogy jól sikerült, mi is sokat tanultunk belőle. A karácsonyi bulira pedig már megvan az első biztos pont is: a videós anyagok bakiparádéja.
Két hete már újra van lehetőség együtt edzeni. Mindenki visszatért?
Bár ugye sok segítséget kaptak az otthoni edzéshez a tagjaink, azt mi is látjuk, hogy nehezebben ment akár csak a szinten tartás is, illetve mi sem vagyunk ott, hogy kijavítsuk az esetleges hibákat. Az első hetünk az újra összeszokásról szólt: a rendre, a fegyelemre és a technikára helyeztük a hangsúlyt. A változás nyilván a mini csoportunknál a leglátványosabb, most a második hét végére azt mondhatom, hogy ott tartunk, ahol abbahagytuk.
Újra lehet látni az oroszlánkarmokat, éhesek már a srácok a versenyekre, és amíg azok váratnak magukra, mi sem tétlenkedünk: edzünk rendíthetetlenül és házi versenyeket is tartunk majd.
Hogy látod, hiányzik a kihívás és a motiváció?
Ó, hogyne, hiszen ez inspirál mindenkit. Bár mi, a szó szigorú értelmében véve is amatőr sportolókat képzünk, mégis valamit nagyon jól csinálhattunk az elmúlt években, mert Fejér megye legjobb triatlon csapata lettünk, országosan pedig a tizenkettedik helyen végeztünk. Az edzések utáni elégedett arcok, az egyéni fejlődések is büszkévé tesznek minket, de jó érzés, hogy az eredmények is fémjelzik a munkánkat!
A szakmai sikerek, ahogy mondtad nagyon fontosak. Mit gondolsz, mi kell az egyéni motivációhoz?
Ha sikerül elérnünk, hogy a gyerek szemében az a kis szikra – az „őrületen” kívül – meggyulladjon, akkor én edzőként elértem a célomat, és azt mondhatom, hogy hosszútávon a gyerek is. Innentől kezdve a versenyszellem adott! Képesség és korosztály szerint alkotunk csapatokat, úgy, hogy külön figyelmet fordítunk az egyéni fejlődésre és tehetséggondozásra. A karantén idején összemostuk a határokat: egyéni és közös családi programokat állítottunk össze, például volt, hogy a biztonságos távolságtartás mellett túrázni küldtük őket. Most már újra együtt futunk itt, a Bregyóban, az úszás egyelőre még várat magára, a biciklizésre pedig majd a nyári táboraink alkalmával fektetünk nagyobb hangsúly.