-
Beszélgetés Végh Annamáriával
Konzekvens várospolitikát folytatva minden olyan javaslatot megszavaz majd a közgyűlésben, amely valóban a fehérváriak életét teszi jobbá – ígéri Végh Annamária. A Mi Hazánk képviselője valódi sikernek érzi, hogy a közlekedési tanácsnoki poszton túl két belsős és külsős bizottsági helyet is kapott mozgalmuk.
2024.12.18. -
Beszélgetés Sándor Barbarával
Sándor Barbara, a Fehérvárért Közösen választási szövetség önkormányzati képviselője első alkalommal került be Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésébe. A 33 éves közgazdász négy idegen nyelven beszél, Finnországban is tanult, így első kézből tapasztalta a világ egyik legjobb oktatási rendszerét. Szívügye a környezetvédelem mellett a fiatalokat segítő bérlakásprogram.
2024.12.17. -
Célunk nem a vicckampány
Az új székesfehérvári képviselőtestület talán „legszínesebb” egyénisége Fenekes Roland, akiről sokan az aszfaltfestések és a buszmegállóépítések kapcsán hallottak. A Magyar Kétfarkú Kutyapárt önkormányzati képviselője mostantól azonban vagyongazdálkodási tanácsnokként konkrét javaslatokkal is próbál segíteni Fehérvár szépülésében.
2024.12.16. -
A demokráciát együtt csináljuk!
Dr. Pásztor Eszter 2024 nyarán, az önkormányzati választások után első alkalommal lett tagja Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének. A fiatal gyógyszerész, aki három kislányt nevel, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt képviselőjeként, listáról került a testületbe. Munkája során a helyi sajátosságoknak megfelelően szeretné megvalósítani az önkormányzatnál a közösségi költségvetés gyakorlatát, és változást szeretne elérni a fiatalok szórakozási lehetőségeinek bővítése terén is.
2024.12.13.
Újra „oktat” a Petőfi Kultúrtanszék, a város egyetemi klubja
A Kultúrtanszék a FEZEN fiók intézménye, Kovács Antal a vasút mellett tette sínre a szombat estét, itt a társa, Rikli Csaba fogadott és beszélgettünk az újrakezdésről.
A pandémia hatalmas megtorpanást okozott az élet minden területén, nem volt ez másképp a Petőfi Kultúrtanszék esetében sem.
- Minket zártak be először és nagyjából minket engedtek utoljára szabadon dolgozni, így eléggé nagy kárt okozott számunkra ez az időszak. A kultúra, a zene, a közösségi élet is megsínylette ezeket a hónapokat, hiszen nem tudtunk dolgozni, nem tudtunk kinyitni, működni, csak egyet tehettünk, vártuk a jobb időket – mondta Rikli Csaba.
- Az anyagi veszteség nyilvánvaló, de mekkora az erkölcsi veszteség?
- Nem kicsi. Azt tapasztaltuk nyáron, amikor megnyithattuk a FEZEN-t, hogy el kellet telnie egy bizonyos időnek, amíg újra mertek jönni a rendezvényekre az emberek. Kellett hozzá néhány hét, amikor már többen elhitték, hogy működik a „zeneipar” és lehet koncertekre járni, az élmény ugyanolyan lesz, mint korábban volt. De még mindig, ma is sokakban van félelem amiatt, hogy a tömegrendezvényekre vajon lehet menni jó szívvel, jó kedvvel? Még félnek a vírustól, a zárt tértől meg pláne, napok kellenek ahhoz, hogy elmúljon a félelem.
- Visszatérhetnek még azok a boldog szép napok, a régi szép idők, és ha igen, mikor?
- Jól haladunk, de nagy kérdés, hogy a negyedik hullám mikor és mekkora erővel csap le ránk? Reméljük, hogy nem lesz lezárás, nem lesz annyira veszett ez a hullám, hogy az embereket eltántorítsa a közösségi léttől, és a beoltottak jöhetnek a bulikra. Akkor beszélhetünk majd boldog békeidőkről, amikor az oltatlanok is jöhetnek szórakozni, mert vége lesz a pandémiának.
Arató Andrástól azt kérdeztem, hogy a művészeket, az előadóművészeket mennyire vágta haza a járvány?
- Mindenkinek óriási gondot okozott a leállás. Bezártak a szórakozóhelyek, bezárták a jókedvet is, hiszen nem volt hova menni, nagyon hiányzott a színház, a zene, az együttlét öröme. Mindig pozitív gondolkozású ember voltam, ezért a nyitás óta, így ma is vírusírtó jó zenével várok minden betérőt. Remélem, nem zárják le újra az országot, és jöhet a buli, buli hátán. Nekem, és egyetlen előadónak sem volt könnyű a helyzete, hiszen nemcsak abból, de azért is élünk, amit csinálunk, legyen az koncert vagy zenés est, vagy bármi más, mert belülről jövő jó érzés hangszeren, színpadon játszani, vagy a diszkó pult mögött állni. Az Arató diszkó addig él, amíg a közönség eljön. A pandémia gondot okozott anyagilag és lelkileg egyaránt. Az első időszakban nem szégyellem kimondani, depressziós lettem, napokon át aludtam, és közel 100 bulinak mondhattam búcsút. Az újrakezdés sem volt könnyű, mert a programszervezők nem mertek zenés esteket csinálni, de most már szerencsére kezdünk visszaállni a régi kerékvágásba. A korábbi idők nehezen térnek majd vissza, de mint mondtam, optimista vagyok, lesz olyan jövőnk, amilyen a múltunk volt…!